Dětská výtvarná tvorba Brantice

Slavnostní a velmi netradiční zakončení školního roku zažili žáci, jejich rodiče a příznivci výtvarného umění v Branticích. V pátek 24. června 2022 se v 16.00 hod. sešli v Obřadní síni Obecního úřadu ke slavnostnímu otevření 9. ročníku výstavy Dětská výtvarná tvorba.

Po zahájení kurátorkou výstavy Mgr. Dagmar Stavárkovou pronesl krátké poděkování za činnost výtvarného oboru Základní umělecké školy s. r. o. působícího v Branticích starosta obce pan Vladimír Dofek.

Po tomto úvodu představili své muzikantské umění sourozenci Bára a Michal Zhánělovi, žáci hudebního oboru v Bruntále. Bára, žákyně pana učitele Miroslava Calaby, Dis., zazpívala jednu píseň v doprovodu svého bratra Michala hrajícího na klávesy, žáka pana učitele Václava Strouhala. Další píseň přidala za doprovodu pana učitele Calaby.

Poté byla výstava otevřena s nabídkou malého občerstvení k osvěžení v parném dni.