Rys ostřeviděný

Vždyť je to absurdní…
V pondělí 13. 6. 2022 proběhlo v prostoru hudebny na ZŠ Cihelní v Bruntále závěrečné vystoupení starších žáků literárně-dramatického oboru Rys ostřeviděný. Jednalo se o absurdní drama s prvky dystopie o myšici polní, ondatrách pižmových a rysech ostrovidech. Úvod k představení, o který se postarali Alexandr Šimek a Radim Kozůbek, byl dokonce přeložen do srílandského jazyka pro naše cizojazyčné diváky. Nutno podotknout, že starší žáci se pro inscenování této hry rozhodli sami – na výběr měli z komedie Saturnin nebo teenage dramatu Autority. Proces tvorby byl tedy demokraticky přizpůsoben představě a uměleckému směřování dané skupiny. Gratulujeme Alexandru Šimkovi, pro něhož bylo toto představení absolventské a děkujeme všem divákům za podporu!