Pocta textilnictví v Krnově – výstava ve veřejném prostoru

Tradici textilního průmyslu v Krnově má připomenout výstava velkoformátových výtvarných prací z rukou žáků Základní umělecké školy s.r.o., která oživila veřejný prostor promenády mezi OD Prior a kostelem Sv. Martina jako poslední z instalací v rámci festivalu Landscape. Vznikla tak dočasná galerie, která měla být původně umístěna v okenních otvorech staré octárny na Mlynářské ulici za náměstím, ale z technických důvodů ji zde nebylo možno realizovat v plném rozsahu.

Malby znázorňují textilní materiály, jejich vzájemné proplétání a uzlení, string-artová díla pak experimentují s provázky a prýmky a využívají textilní materiál z místních zdrojů k vytvoření originálních kompozic. Doufáme, že se vám dílka žáků budou líbit a po dobu své životnosti  vám zpříjemní  cestu městem.

Za kolektiv výtvarníků Základní umělecké školy s.r.o. Krnov Mgr. Zuzana Tihlaříková.